Kalender Frederikshavn

Marts 2017
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
9    
1
2
3
4
5
10
6
7
8
9
10
11
12
11
13
14
15
16
17
18
19
12
20
21
22
23
24
25
26
13
27
28
29
30
31
   

30.03.17

  • 06:45-07:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Skøjteforening Pia D. Winther
    FSF
     
  • 06:45-07:45 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Skøjte og Sportforening Nord Pamela Hansson
    SOSNORD

     

  • 09:00-11:30 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 6
    Syringen Ingelise Ramlov
    Sæson booking
    skal ikke booke 13-4-2017
  • 09:30-11:15 Bannerslundhallen Bannerslund: Hallen
    Molevitten Jakob Colbjørn Flensborg
     
  • 09:30-10:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Iscenter Nord - Halinspektør Henrik Houkjær Nørgaard
    White Hawks

     

  • 10:00-11:00 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Skøjte og Sportforening Nord Pamela Hansson
    SOSNORD

     

  • 11:00-15:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Iscenter Nord - Halinspektør Henrik Houkjær Nørgaard
    Offentlig skøjtning
     
  • 11:15-12:45 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Iscenter Nord - Halinspektør Henrik Houkjær Nørgaard
    Fr.havn 10 klassecenter Kasper Chr. Bruun

     

  • 11:30-17:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 3
    Sæby Bridgeklub Preben Knudsen
    Sæson booking
  • 11:30-17:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 2
    Sæby Bridgeklub Preben Knudsen
    Sæson booking
  • 13:00-16:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 4
    Strikkecafe Inga Franksen
    Sæson booking
    - torsdage den 08-12-16 15-12-16 22-12-16 29-12-16 13-04-17 --------------- i alt 14 timer i 2016 19 timer i 2017
  • 13:00-16:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Køkken
    Strikkecafe Inga Franksen
    Booket
  • 13:30-16:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 1
    Ældresagens sangkor Sæby Pia Dissing Larsen
    Sæson booking
    Ældresagens sangkor. Hører under Musikskolens. 33-35 deltagere i alderen 65-90, samt en dirigent.
  • 14:00-16:00 Bannerslundhallen Bannerslund: Hallen
    SEIF Håndbold Erik Bang
    Aktiv Fritid
     
  • 14:15-15:45 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Skøjteforening Pia D. Winther
    FSF
     
  • 15:30-16:45 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Iscenter Nord - Halinspektør Henrik Houkjær Nørgaard
    White Hawks
     
  • 15:30-17:00 Frydenstrandskole Skoleafdeling - Buhlsvej Fladstrand: Musiklokale
    FOF Vendsyssel
    Sæson booking
    Lær at spille klaver v/Knud Evald Andersen
  • 16:00-18:15 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Skøjteforening Pia D. Winther
    FSF
     
  • 16:00-17:00 Strandby Skoleafdeling Strandby: Store sal
    SEIF Badminton Claus Madsen
    Sæson booking
  • 16:00-17:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 6
    Frederikshavn Svømmeskole Marianne Mai
    Sæson booking
  • 16:00-17:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 5
    Frederikshavn Svømmeskole Marianne Mai
    Sæson booking
  • 16:00-17:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 7
    Frederikshavn Svømmeskole Marianne Mai
    Sæson booking
  • 16:00-17:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 8
    Frederikshavn Svømmeskole Marianne Mai
    Sæson booking
    Det er det samlet antal deltager der er skrevet
  • 16:00-21:00 Hånbækskolen Hånbæk: Drengegymnastiksal
    Dance Studio Frederikshavn Tenna Rom Kristiansen
    Sæson booking
  • 16:00-18:00 Strandby Skoleafdeling Strandby: Svømmesal
    Helseklubben Rødspætten
    Booking

     

  • 16:00-18:15 Bangsbostrand Skoleafdeling Findes ikke
    Frederikshavn Jam Cheerleaders Michael Pacznisky
    Sæson booking
  • 16:00-18:00 Sæbygård Skoleafdeling Sæbygaard: Lokale, 60
    FOF Vendsyssel
    Sæson booking
    Guitar for børn 8-14 år v. Bjørn Buchhave Sørig
  • 16:00-20:00 Frydenstrandskole Skoleafdeling - Buhlsvej Fladstrand: Pigernes gymnastiksal
    FG 90 winie jørgensen
    Booking

     

  • 16:00-18:00 Frederikshavn Gymnasium Frh. Gymnasium: Dr. Gymnastiksal
    FG 90 winie jørgensen
    Booking

     

  • 16:00-22:30 Bannerslundhallen Bannerslund: Hallen
    SEIF Håndbold Erik Bang
    Håndbold

     

  • 16:00-22:00 Hånbækskolen Hånbæk: Pigernesgymnastiksal
    Dance Studio Frederikshavn Tenna Rom Kristiansen
    Sæson booking
  • 16:00-22:00 Hånbækskolen Hånbæk: Musiksal
    Dance Studio Frederikshavn Tenna Rom Kristiansen
    Sæson booking
  • 16:30-22:00 Frydenstrand Skoleafdeling - Abildvej Abildgård: Idrætshal
    Frederikshavn Blackhawks Iben Thorndahl Berggren
    Booket
  • 16:30-22:00 Nordstjernen Skoleafdeling Nordstjerne: Aktivitetssal
    Frederikshavn Jam Cheerleaders Michael Pacznisky
    Sæson booking
  • 16:45-20:30 Frederikshavn Gymnasium Frh. Gymnasium: Pig. Gymnastiksal
    Linedance Frederikshavn - Sindal Gina Pedersen
    Sæson booking
  • 17:00-18:00 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    U11
     
  • 17:00-22:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 4
    Saltlandetshistoriske forening Aase Hansen
    Booket
  • 17:00-22:00 Sæby Kulturhus "Manegen" Manegen: Lokale 6
    Saltlandetshistoriske forening Aase Hansen
    Booket
  • 17:00-20:00 Sæbygård Skoleafdeling Sæbygaard: Hjemkunstskab
    Hjerteforeningen Sæby Merethe Gaardbo
    Booking/ madlavning

     

  • 17:30-19:30 Syvstenhallen Syvstenhallen - midlertidigt lukket
    FFI Håndbold Johnny Svensson
    Vendsyssel Håndbold
     
  • 17:30-20:30 Bangsbostrand Skoleafdeling Bangsbostrand: Bangsbohal
    FFI Håndbold Johnny Svensson
    Booking

     

  • 18:00-20:00 Ålbæk Skoleafdeling Aalbæk: Gymnastiksal
    Aalbæk Idrætsforening, Gymnastik Bente Sørensen
     
  • 18:00-20:45 Nordstjernen Skoleafdeling Nordstjerne: Hjemkundskabslokale
    FOF Vendsyssel
    Sæson booking
    Italiensk mad for alle v/Antonio Viviano OBS. Der undervises hver anden uge
  • 18:00-19:00 Bangsbostrand Skoleafdeling Bangsbostrand: Pigernes Gymnastiksal
    FG 90 winie jørgensen
    Sæsonbooking

     

  • 18:15-19:15 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    U13
     
  • 18:30-19:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    U15
     
  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 7
    Frederikshavn Kommunes Ungdomsskole Mie Pedersen
    Booking

     

  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 8
    Frederikshavn Kommunes Ungdomsskole Mie Pedersen
    Sæson Booking

     

  • 19:00-21:30 Gærum Skoleafdeling Gærum: Minihal
    Gærum IF Lars Sørensen
    Booking

     

  • 19:00-21:45 Hånbækskolen Hånbæk: Kreativt værksted
    Paletten
    Booket
  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 1
    Frederikshavn Kajakklub Michael Eilersen
  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 2
    Frederikshavn Kajakklub Michael Eilersen
     
  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 3
    Frederikshavn Kajakklub Michael Eilersen
  • 19:00-20:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 4
    Frederikshavn Kajakklub Michael Eilersen
  • 19:30-20:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    1.div
     
  • 19:45-21:00 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    Motion A
     
  • 20:00-21:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 3
    Frederikshavn Kommunes Ungdomsskole Mie Pedersen
    Sæson booking

     

  • 20:00-21:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 4
    Frederikshavn Kommunes Ungdomsskole Mie Pedersen
    Sæson booking

     

  • 20:00-21:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 1
    Frederikshavn Sejlklub Søren Peter Rahbek
    Sæson booking
    Frederikshavn Sejlklub har brug for de 2 bane timer som vi har mistet om mandagen. Jeg kan ikke se hvilke baner som evt. er ledige her om torsdagen.
  • 20:00-21:00 Frederikshavn Svømmehal Frh. Svøm: Bane 2
    Frederikshavn Sejlklub Søren Peter Rahbek
    Sæson booking
    Frederikshavn Sejlklub har brug for de 2 bane timer som vi har mistet om mandagen. Jeg kan ikke se hvilke baner som evt. er ledige her om torsdagen.
  • 20:30-22:00 Ravnshøj Skoleafdeling Ravnshøj: Gymnastiksal
    Ravnshøj skole - Servicemedarbejder Per Overballe
    Ravnshøj ungdomsklub

     

  • 20:45-22:00 Iscenter Nord Iscenter: Hal 1 - Opvisningshallen
    FatBoys Motions Ishockey Flemming Larsen
    Fat Boys
     
  • 21:15-22:30 Iscenter Nord Iscenter: Hal 2 - Træningshallen
    Frederikshavn Ishockey Klub Johanne Henriksen
    Motion B